Ο Ολυμπιακός κρατάει την πρώτη θέση της βαθμολογίας, καθώς ξεπέρασε και το εμπόδιο του Άρη. Η ομάδα του πειραιά παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα και με ένα ανοιχτό και θεαματικό παιχνίδι αποζημίωσε τον κόσμο που ήρθε να δει την αγαπημένη του ομάδα στο φάληρο.

Ολυμπιακός - Άρης 4-2

Το σκορ άνοιξε από τους γηπεδούχους στο22′ με τον Γκιγιέρμε. Ο Ελ Αραμπί διεύρυνε το σκορ στο 24′ ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν παροδικα στο 37′ με τον Ρόουζ. Το ημίχρον τελικά ολοκληρώθηκε με σκορ 3-1 μ ε γκολ του Ομάρ στο 44′.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι πειραιώτες διεύρυναν το σκορ στο 63′ με τον Βαλμπουενά και εντέλει το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον Ντιγκινί στο 83′.