Ο Αρης προηγήθηκε με γκολ του Ιντέγε στο 12′, αλλά ο ΟΦΗ παρά την απουσία των Μεγιάδο – Ναμπί και τον τραυματισμό του Σεμέντο, “γύρισε” το ματς στο β΄ ημίχρονο και εδραιώθηκε στην πρώτη εξάδα. Τα γκολ του ΟΦΗ μπήκαν από τους Βαζ Ρικάρντο στο 30′ και αφού έληξε το ημίχρονο στο Χ(1-1), η νίκη προήλθε από τα γκολ του Σόουζα Φερέιρα Φελίπε στο 71′ και Φικερέιδο Βιτόρ στο 73′. Ο ΟΦΗ έχει μια πολύ καλή χρονιά με 7 νίκες σε 14 παιχνίδια.

ΟΦΗ – Άρης 3-1

Μπορεί για τους φιλοξενούμενους να μην ήταν η τύχερή του ημέρα αλλά έχουν και αυτή μια σχετικά καλή χρονιά με 4 νίκες και 6 ισοπαλίες σε 14 παιχνίδια. Το παιχνίδι αυτό άνοιξε την αυλαία του δεύτερου γύρου.