Έπειτα από πέντε σερί ήττες, ο Βόλος κατάφερε να νικήσει τον Παναιτωλικό και να ανασάνει βαθμολογικά. Ο Βόλος δεν ήταν καλύτερος, αλλά πιο ουσιαστικός, πήρε αυτό που έψαχνε για την ψυχολογία του. Ο Παναιτωλικός δυστυχώς δεν είχε καλή αντίδραση στις στατικές φάσεις και αυτό ήταν που του στέρησε το οποιοδήποτε θετικό αποτέλεσμα.

Βόλος - Παναιτωλικός 3-2

Το σκορ άνοιξε στο 39′ από τους φιλοξενούμενους και τον Σάνια πιέρ αλλά στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (55′ Χουάν Μούνιθ) ο Παναιτωλικός ισοφαρίστηκε με εκτέλεση φάουλ. Στο 66′ έγινε το 2-1 με Βασίλη Μάντζη, πριν όμως το γκολ και συγκεκριμένα στο 65′ ο Παναιτωλικός έμεινε με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Σιέστεντ Ράσμους. Παρόλο όμως το αριθμητικό μειονέκτημα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Αριγίμπι 2 λεπτά μετά το γκολ και συγκεκριμένα στο 68′. Το γκολ της νίκης ήρθε στο 78′ από τον Γέντρισεκ χάρις σε γκολ από στατική φάση.