Βόλος – Ατρόμητος 2-3

στις

Ο Ατρόμητος βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στον Βόλο, στα πρώτα 36 λεπτά, όμως με αντεπίθεση διαρκείας, έκανε την ολική ανατροπή και με το 3-2 πέτυχε την 2η σερί νίκη στο πρωτάθλημα!

Ο Βόλος μπαίνοντας ορεξάτος στον αγώνα άνοιξε το σκορ με τον Χοακίν Τόρες στο 7′ και έκανε το 2-0 με τον ίδιο σκόρερ στο 36′. Ο Ατρόμητος άνοιξε την αντεπίθεση διαρκείας με γκολ 3 λεπτά αργότερα, στο 39′ με τον Ανδρούτσο και έκανε το 2-2 στο 45′ με τον Γιώρογ Μανούσο εκεί κάπου ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο και η αντεπίθεση.

Η ομάδα του Περιστερίου τελικά πήρε την νίκη στο 62′ με τον Γιακουμάκη. Ο Βόλος έχασε ένα δικό του παιχνίδι μέσα σε λίγα λεπτά αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο.