Λαμία-Ατρόμητος 2-2

στις

Λαμία και Ατρόμητος πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας  σε ένα ματς το οποίο όλοι θα θυμούνται για το απίστευτο τέρμα του Απόστολου Βέλλιου στο 79′ που διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με γκολ του Μανώλη Σάλιακα στο 11′ παρά πως ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυνατά στο ματς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν χάρη σε μια εξαιρετική εκτέλεση φάουλ. Παρόλα αυτά όμως οι Περιστεριώτες δεν κάμφθηκαν και στο 35′ έκαναν το 1-1 με τον Γούτα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ούμπιδες, που νίκησε όλη την άμυνα της Λαμίας,

Έτσι κάπως πήγαμε στο δεύτερο ημίχρονο όπου το ματς δεν προσέφερε ιδιαίτερες συγκινήσεις για τριάντα λεπτά. Στο 70′ ο Γιάννης Ανασταστίου, βλέποντας ότι η ομάδα του δεν μπορούσε να απειλήσει την Λαμία πήρε το ρίσκο ρίχνοντας τον Βέλλιο και τον Ανδρούτσο στον αγωνιστικό χώρο. Ο πρώτος ήταν και εκείνος που τον δικαίωσε. Στο 78′ η Λαμία έκανε το 2-1 με γκολ του Τουράμ, ένα λεπτό αργότερα όμως ήρθε το γκολ που σίγουρα εντυπωσίασε όσους αγαπάνε το ποδόσφαιρο. Ο Βέλλιος με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι έκανε το 2-2 και ανάγκασε όλο το γήπεδο να τον χειροκροτήσει.

Επίσης, ο Βέλλιος ένα λεπτό αργότερα έστειλε και πάλι τα δίχτυα, όμως το τέρμα ακυρώθηκε μετά τη χρήση του VAR.