Ατρόμητος-ΑΕΛ 1-1

στις

O Ατρόμητος με την ΑΕΛ αναδείχθηκαν ισόπαλοι στο Περιστέρι σε μια αναμέτρηση με δύο όμορφα γκολ αμφοτέρως. Το παιχνίδι είχε ακόμα τρία δοκάρια και τον Έγκμουντουρ Κρίστινσον να αποκρούει πέναλτι στις καθυστερήσεις, παίρνοντας ρεβάνς για το λάθος του στο 1-0 των γηπεδούχων.Ας πάμε όμως από την αρχή.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18′ με γκολ του Νάτσου, οι φιλοξενούμενοι σημάδεψαν το δοκάρι στο 27′ ενώ οι γηπεδούχοι το σημάδεψαν στο 44′. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ήρθε το γκολ των φιλοξενούμενων με τον Μιλοσαβλίεβιτς. Στο δεύτερεο ημίχρονο οι γηπεδούχοι με τον ούμπιδες σημάδεψαν το δοκάρι ενώ οι φιλοξενούμενοι αποκρούσαν πέναλτι των γηπεδούχω όπως προείπαμε.  Ήταν γενικά ένας από τους ομορφότερους αγώνες της πρεμιέρας με πολλές και ωραίες φάσεις.