Ατρόμητος-Πανιώνιος 0-0

στις

Ο Ατρόμητος συνεχίζει να είναι πρώτος στην βαθμολογία, βέβαια περιμένουμε και την έκβαση του αυριανού αγώνα μεταξύ των δύο δικεφάλων. Αυτό όμως που έχει σημασία είναι ότι ο Ατρόμητος παραμένει αήττητος και είναι η μοναδική ομάδα που δεν μετράει ούτε μία ήττα μέχρι αυτή την αγωνιστική. Αυτό είναι από μόνο του συναρπαστικό. Χάλασε μεν το σερί των πέντε συνεχόμενων νικών (μεταξύ αυτών ο Ολυμπιακός και η ΑΕΚ), αλλά δεν χάλασε το αήττητο.

Έχει αυτόν τον εκπληκτικό Γιαννιώτη που ήταν ο πρώην γκολκίπερ του Ολυμπιακού και ποτέ βασικός στην ομάδα του Πειραιά. Ο 25χρονος τερματοφύλακας έλυσε το συμβόλαιό του με τον Ολυμπιακό και υπέγραψε δύο χρόνια στην ομάδα του Περιστερίου την προηγούμενη μεταγραφική περίοδο. Σκεφτείται πως ένα από τα προβλήματα του εφετινού Ολυμπιακού είναι και το τέρμα, ίσως η ομάδα του πειραιά να πρέπει να το ξανασκεφτεί. Αυτό το παιδί για οχτώ συνεχόμενα ματς δεν έχει φάει ούτε ένα γκολ. Στο σύνολο εφέτος έχει φάει μόνο 3 και αυτά στους δύο πρώτους αγώνες της νέας του ομάδας.

Δείτε τη ροή του αγώνα

1′
ΑΜΡ ΟΥΑΡΝΤΑ Δοκάρι 10′
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΑΤΖΗΙΣΑΪΑΣ Κίτρινη Κάρτα 33′
45+3′
46′
66′ Αλλαγή είσοδος παίκτη ΛΑΖΑΡΟΣ ΛΑΜΠΡΟΥ
66′ Αλλαγή έξοδος παίκτη ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΡΑΜΑΝΤΑΣ
ΧΑΒΙΕ ΟΥΜΠΙΔΕΣ Αλλαγή είσοδος παίκτη 69′
ΑΖΕΡ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΤΖΙΤΣ Αλλαγή έξοδος παίκτη 69′
ΑΜΠΙΟΛΑ ΝΤΑΟΥΝΤΑ Αλλαγή είσοδος παίκτη 70′
ΝΙΚΟΛΑ ΝΤΙΓΚΙΝΙ Αλλαγή έξοδος παίκτη 70′
76′ Αλλαγή είσοδος παίκτη ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΣΑΒΒΙΔΗΣ
76′ Αλλαγή έξοδος παίκτη ΜΑΣΟΥΝΤ ΣΟΤΖΑΕΪ
82′ Κίτρινη Κάρτα ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΣΑΒΒΙΔΗΣ
83′ Αλλαγή είσοδος παίκτη ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ
83′ Αλλαγή έξοδος παίκτη ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΣΟΥΡΑΣ