Ολυμπιακός-Ριέκα 2-1

στις

Ο Ολυμπιακός έχασε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω όμως στο σκορ μετά από αδράνεια της άμυνας και γκολ του Έμπερ στο 43ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός κόλλησε στο δεύτερο μέρος και ο καταιγισμός ευκαιριών του πρώτου μέρους σταμάτησε. Ενώ η ομάδα φαινόταν πως είχε πολλά νεύρα. Όλα αυτά βέβαια μέχρι να μπει στο παιχνίδι ο Κώστας Φορτούνης, που στη πρώτη του επαφή με τη μπάλα έφερε και το πρώτο γκολ της ομάδας του Πειραιά. Έδωσε ασίστ στον Οφόες που με κεραυνό στο  66′ έκανε το 1-1.

Η Ριέκα έμεινε με δέκα παίκτης στο 83′ λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ζούτα και ο Ρομαό λυτρώθηκε για την ντρίμπλα που έφαγε στο 41′ με νικητήριο γκολ στο 93ο λεπτό!

Οι ερυθρόλευκοι ζήτησαν πέναλτι στην τελευταία φάση του αγώνα σε ένα μαρκάρισμα του Ζούπαριτς στον Μπεν, όμως ο διαιτητής δεν έδωσε κάτι.

Οι συνθέσεις

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χάσι): Καπίνο, Ελαμπντελαουί, Ρέτσος, Ρομαό, Κούτρης, Ζιλέ, Οφόε (Ανδρούτσος 79′), Καρσελά, Μάριν (Πάρντο 75′), Σεμπά (Φορτούνης 65′), Μπεν.

ΡΙΕΚΑ (Κεκ): Σλούγκα, Βέσοβιτς, Ζούπαριτς, Έλεζ, Ζούτα, Μπράνταριτς, Μάλες, Έμπερ (Μάρτινς 88′), Μίσιτς, Γκόργκον (Τσρνιτς 78′) και Γκαβράνοβιτς (Γιέλιτς 72′)

Οι Αριστερές δράσεις δημοσιεύουν κάθε σχόλιο. Θεωρούμε ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.