Γιάννενα-Λεβαδειακός 0-0

στις

Ηταν ένα παιχνίδι χαμηλού ρυθμού, λιγοστών ευκαιριών και κανενός γκολ. Οι δύο ομάδες ήταν σαφώς επηρεασμένες από την αγωνιστική διακοπή. Ο ΠΑΣ βέβαια προσπάθησε να φτάσει στην επίτευξη ενός γκολ στο 25′ με τον Γιάκο, το οποίο όμως δεν μέτρησε γιατί υποδείχθηκε ως οφσαίντ ενώ ο Λεβαδειακός έχασε μια σημαντική ευκαιρία στο 57′ με τον Μάντζιο.

Η ροή του αγώνα

Λεπτό Γεγονός
6′ Σεντρα του Καρανίκα, κεφαλιά του Κόντε χωρίς δύναμη μπλοκάρει εύκολα ο Ναμάσκο
11′  Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΣ σε πλάγια θέση
11′ Φάουλ του Κοζορώνη, κεφαλιά του Μιχαήλ η μπάλα κοντράρει στον Τριποτσέρη και καταλήγει κόρνερ
34′ Γέμισμα του Κοζορώνη, κεφαλιά του Κόντε η μπάλα μόλις άουτ
37′  Φάουλ που κερδίζει ο ΠΑΣ σε πάρα πολύ καλή θέση. Πέντε μέτρα έξω από την περιοχή.
39′  Κακή εκτέλεση από τον Γιάκο πάνω στους παίκτες του Λεβαδειακού
39′ Κίτρινη κάρτα στον Καραμπουέ
44′ Πρώτο σουτ του Λεβαδειακού από τον Μάντζιο αλλά μπλόκαρε εύκολα ο Περιστερίδης
55′ Σουτ του Λίλα σε κόρνερ ο Ναμάσκο. Καλή ευκαιρία από τον ΠΑΣ Γιάννινα
56′  Σουτ του Καλτσά δυνατό και ψηλά άουτ. Καμία ανησυχία για τον Περιστερίδη
57′ Τεράστια φάση για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος βγήκε τετ-α-τετ με τον Περιστερίδη αλλά το πλασέ του ήταν κακό και ο γκολκίπερ του ΠΑΣ μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια
60′ Σουτ του Γιάκου η μπάλα κοντράρει, παίρνει ύψος και μπλοκάρει εύκολα ο Ναμάσκο
62′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εξω ο Κοζορώνης, μέσα ο Ακόστα ο οποίος επστρέφει μετά τον τραυματισμό του
63′ Φάση για τον ΠΑΣ με τον Ακόστα να είναι μόνος του στο σημείο του πέναλτι αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο!
67′  Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εξω ο Μαμπουλού, μέσα ο Ζάιρο
69′  Σουτ του Κόντε από δύσκολη γώνια απελπιστικά άουτ η μπάλα
69′ Μεγάλη φάση για τον Λεβαδειακό με τον Τόνι Σίλβα να βγαίνει μόνος του από πλάγια θέση αλλά το πλασέ του να καταλήγει… πλάγιο άουτ
71′ Νέα φάση για τον ΠΑΣ με τον Γιάκο να κάνει το σουτ να κοντράρει η μπάλα και εν τέλει να απομακρύνουν οι αμυντικοί του Λεβαδειακού
72′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μέσα ο Γιακουμάκης, έξω ο Καραμπουέ
72′  Νέα φάση για τον ΠΑΣ με τον Τζημόπουλο να κάνει το σουτ από την μικρή περιοχή αλλά η μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ
72′ Κίτρινη κάρτα και για τον Κούτρη
75′ Κλείνει τις αλλαγές ο Πετράκης. Εξω και ο Κόντε, μέσα ο Βιντάλ.
82′ Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ. Ο Καρανίκας έκανε την σέντρα, ο Ζάιρο πήρε την πρώτη κεφαλιά ο Γιάκος βρέθηκε μόνος του στην μικρή περιοχή αλλά έπιασε αέρα!
86′ Κίτρινη κάρτα στον Ζάιρο για θέατρο
86′ Τελευταία αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Εξω ο Ζεζίνιο, μέσα ο Μεντί
91′ Σουτ του Βιντάλ η μπάλα άουτ
94′ Τέλος του αγώνα. ΠΑΣ Γιάννινα και Λεβαδειακός έμειναν χωρίς σκορ.

Oι συνθέσεις

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γ. Πετράκης): Περιστερίδης, Καρανίκας, Κούτρης, Μιχαήλ, Μπέριος, Τζημόπουλος, Κοζορώνης (62′ Ακόστα), Λίλα, Γιάκος, Μαμπουλού (68′ Ζάιρο), Κόντε (76′ Βιντάλ)

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ρ. Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας (46′ Καλτσάς), Ζεζίνιο (87′ Μεντί), Τόνι Σίλβα, Καραμπουέ (72′ Γιακουμάκης), Μάντζιος.