Κέρκυρα-Αστέρας Τρίπολης 2-0

στις

Με 2-0 ηττήθηκε ο ΑΣΤΕΡΑΣ από την Κέρκυρα για την 8η αγωνιστική της Super League. Η ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 16ο λεπτό με γκολ του Thuram. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά στο 28′ ο Thuram και πάλι με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ δημιούργησε ευκαιρίες δίχως όμως να καταφέρει να σκοράρει. Αυτή ήταν η πέμπτη ήττα για τον ΑΣΤΕΡΑ στο πρωτάθλημα.

Η ροή του αγώνα

4′ Κίτρινη Κάρτα ΚΩΣΤΑΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ
8′ Κίτρινη Κάρτα ΝΙΚΟΛΑΣ ΦΕΡΝΑΝΤΕΣ
ΜΠΡΑΝΙΣΛΑΒ ΝΙΚΙΤΣ Κίτρινη Κάρτα 10′
ΡΟΖΕΡΙΟ ΤΟΥΡΑΜ Goal 16′
ΓΙΑΝΝΗΣ ΖΑΡΑΔΟΥΚΑΣ Δοκάρι 25′
ΡΟΖΕΡΙΟ ΤΟΥΡΑΜ Goal 28′
45+2′
46′
60′ Αλλαγή είσοδος παίκτη ΕΛΙΝ ΔΗΜΟΥΤΣΟΣ
60′ Αλλαγή έξοδος παίκτη ΡΑΣΙΝΤ ΧΑΜΝΤΑΝΙ
60′ Αλλαγή είσοδος παίκτη ΑΛΕΞΑΝΤΑΡ ΣΤΑΝΙΣΑΒΛΙΕΒΙΤΣ
60′ Αλλαγή έξοδος παίκτη ΝΙΚΟΣ ΚΑΛΤΣΑΣ
61′ Κίτρινη Κάρτα ΑΛΕΞΑΝΤΑΡ ΣΤΑΝΙΣΑΒΛΙΕΒΙΤΣ
ΒΙΕΡΑ ΕΛΟΝΓΚ ΝΤΟΥΑΛΑ Αλλαγή είσοδος παίκτη 65′
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΖΟΡΜΠΑΣ Αλλαγή έξοδος παίκτη 65′
ΝΤΑΒΙΝΤ ΝΑΖΙΜ Αλλαγή είσοδος παίκτη 70′
ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ Αλλαγή έξοδος παίκτη 70′
71′ Κίτρινη Κάρτα ΙΓΚΟΡ ΣΙΛΒΑ
74′ Αλλαγή είσοδος παίκτη ΠΑΜΠΛΟ ΜΑΣΑ
74′ Αλλαγή έξοδος παίκτη ΣΟΝΙ ΣΕΦΙ
ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΡΟΜΗΤΣΑΡΗΣ Αλλαγή είσοδος παίκτη 82′
ΜΠΡΑΝΙΣΛΑΒ ΝΙΚΙΤΣ Αλλαγή έξοδος παίκτη 82′
84′ Κίτρινη Κάρτα ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΠΕΡΤΟΣ