ΠΑΟΚ – Ατρόμητος 1-1

Ο Δικέφαλος για άλλη μια φορά φέτος δεν κέρδισε στην Τούμπα και έτσι ο Ατρόμητος έφυγε με ένα χρυσό βαθμό. Ο Μακ άνοιξε το σκορ και ο Λαζαρίδης ισοφάρισε. Για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να πάρει τους βαθμούς της νίκης. Ο Δικέφαλος ήταν καλός στο πρώτο μέρος και πέτυχε το γκολ με τον Μακ στο 30′, αλλά στην επανάληψη έπεσε η απόδοσή του, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση και πάλι από στημένη μπάλα στο 81ο λεπτό από τον Λαζαρίδη.

Ο Δικέφαλος των πολλών αγωνιστικών προβλημάτων έχασε και τους Ζάιρο και Ροντρίγκες με θλάση. Πολύτιμος μπορεί να χαρακτηρισθεί ο βαθμός της ισοπαλίας που πήραν οι Περιστεριώτες μετά και την ήττα του Πανθρακικού από τον Πανιώνιο. Έντονες αποδοκιμασίες για την διαιτησία του Παππά, αλλά και για την εμφάνιση του ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο από τον κόσμο της ομάδας.

Μετά την λήξη του αγώνα ο Νίκος Λαζαρίδης σωριάστηκε στον αγωνιστικό χώρο την ώρα που κατευθύνονταν στα αποδυτήρια καθώς δέχθηκε ένα μπουκάλι στο κεφάλι.Το ιατρικό τιμ του Ατρομήτου έτρεξε αμέσως για να προσφέρει τις υπηρεσίες του με τον Λαζαρίδη να αποχωρεί μετά από ένα 20λεπτό από το γήπεδο με φορείο για τα αποδυτήρια της Τούμπας.

Η ροή του αγώνα

ΓΚΑΡΙ ΡΟΝΤΡΙΓΚΕΣ Δοκάρι 15′
ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Αλλαγή είσοδος παίκτη 27′
ΖΑΙΡΟ ΝΤΕ ΜΑΣΕΝΤΟ ΝΤΑ ΣΙΛΒΑ Αλλαγή έξοδος παίκτη 27′
ΡΟΜΠΕΡΤ ΜΑΚ Goal 31′
ΡΟΜΠΕΡΤ ΜΑΚ Κίτρινη Κάρτα 31′
34′ Κίτρινη Κάρτα ΜΑΡΙΑΝΟ ΜΠΙΤΟΛΟ
45+3′
46′ Αλλαγή είσοδος παίκτη ΛΟΥΙΖ ΜΠΡΙΤΟ
46′ Αλλαγή έξοδος παίκτη ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΛΛΑΣ
46′
ΕΓΙΑΛ ΓΚΟΛΑΣΑ Αλλαγή είσοδος παίκτη 57′
ΓΚΑΡΙ ΡΟΝΤΡΙΓΚΕΣ Αλλαγή έξοδος παίκτη 57′
64′ Αλλαγή είσοδος παίκτη ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
64′ Αλλαγή έξοδος παίκτη ΑΝΤΟΝΙ ΛΕ ΤΑΛΕΚ
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΕΛΚΑΣ Κίτρινη Κάρτα 69′
78′ Κίτρινη Κάρτα ΠΟΛ ΚΕΙΤΑ
ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ Κίτρινη Κάρτα 79′
81′ Goal ΝΙΚΟΣ ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ
86′ Αλλαγή είσοδος παίκτη ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΝΤΟΕΣ
86′ Αλλαγή έξοδος παίκτη ΣΤΕΦΑΝΟ ΝΑΠΟΛΕΟΝΙ
90+2′ Κίτρινη Κάρτα ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΑΡΚΑΣ
90+4′

Οι συνθέσεις

ΠΑΟΚ (Ιγκορ Τούντορ): Βελλίδης, Κίτσιου, Βίτορ, Κόστα, Κοροβέσης, Τσιμιροτ, Τζιόλης, Πέλκας, Ροντρίγκες (57′ Γκολάσα), Ζάιρο (27′ Μυστακίδης), Μακ

Ατρομήτος (Τραϊανός Δελλάς): Μπάρκας, Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπιτόλο, Στοιτσεφ, Ούμπιντες (86′ Κοντοές), Κεϊτά, Μπάλλας (46′ Μπρίτο), Ναπολεόνι, Λε Ταλέκ (64′ Παπαδόπουλος)

Οι Αριστερές δράσεις δημοσιεύουν κάθε σχόλιο. Θεωρούμε ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.